Politika bydlení po česku – a jak z toho ven?

Veřejná debata se koná ve středu 20. června od 18:30 hodin v klubu Zázemí na adrese Bartolomějská 309/13 ,  110 00  Staré město

Téměř 3 desítky let vývoje trhu s bydlením nedoprovázených koncepční bytovou politikou nás dovedly do dnešní tristní situace: ceny nájmů a nemovitostí narůstají tak, že bydlení se stává těžko dostupným i pro příslušníky střední třídy, ještě horší je pak situace těch, kdo o standardní bydlení přišli a žijí na ubytovnách nebo bez přístřeší. Pro současnou i nově vznikající vládu se však politika bydlení zdá být problémem druhého řádu. Jedinou změnou, o níž se představitelé současné vlády dosud skutečně zasadili, je omezení příspěvků a doplatků na bydlení, které by ale v případě schválení znamenalo další zhoršení situace pro tisíce domácností.

Zveme vás na první veřejnou přednášku iniciativy za dostupné bydlení Bydlet – Žít!, která bude věnována dosavadní politice bydlení v ČR a příčinám současného neutěšeného stavu na trhu s bydlením. Bude rovněž řeč o možnostech, jak změnit bytovou politiku tak, aby do budoucna bylo kvalitní bydlení dostupné pro všechny.

V panelu zasednou:

Nisan Jazairi, Agentura pro finančně dostupné bydlení
Michaela Pixová, sociální geografka
Milan Taraba, předseda Sdružení nájemníků ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *